آموزش فروش بیت کوین در سایت Localbitcoins

برای فروش بیت کوین موجود در کیف پول خود میتوانید از سایت LocalBitcoins استفاده کنید. در LocalBitcoins افراد از کشورهای مختلف (از جمله ایران) می‌توانند بیت کوین خود را به پول رایج کشور خود به فروش برسانند یا پول رایج کشورشان را به بیت‌کوین تبدیل کنند. این سایت به کاربرانش اجازه می‌دهد درخواست‌های خرید یا فروش بیت‌کوین را همراه با نرخ و روش پرداخت و… در سایت ارسال کنند.

فروش بیت کوین در Localbitcoins

مرحله 1. ثبت نام

 1. با ساخت یک حساب کاربری در LocalBitcoins شما یک کیف پول بیت کوین آنلاین و رایگان دریافت می کنید. هیچ برنامه اضافی مورد نیاز نیست. برای فروش بیت کوین شما باید ابتدا آنها را به کیف پول LocalBitcoins خود ارسال کنید.

  برای ورود به سایت اینجا کلیک کنید. سپس برای ثبت نام بر روی Sign up free کلیک نمایید.

مرحله 2. جستجو برای پیشنهادات فروش

 1. بعد از انجام مراحل ثبت نام و فعال سازی حساب کاربریتان به صفحه اصلی بروید و در کادر جستجو گزینه QUICK SELL را انتخاب کنید. فرم را به واحد پول خود با مقدار بیت کوینی که میخواهید بفروشید پر کنید و یک روش پرداخت را انتخاب کنید. اگر مطمئن نیستید که چگونه می خواهید پرداخت شود، All online offers را به عنوان روش پرداخت خود انتخاب کنید سپس بر روی Search کلیک کنید. سایت لیستی از تمام پیشنهادات در دسترس بیت کوین را نمایش خواهد داد.

 1. در مورد روش های پرداخت به این نکته توجه کنید: برخی از روش های پرداخت در معرض خطر بالا قرار دارند. معاملات بیت کوین کاملا غیر قابل برگشت هستند. هنگامی که شما بیت کوین های خود را به فروش می رسانید، این امکان که شما بتوانید آنها را بازیابی کنید وجود ندارد، حتی اگر پرداخت خریداران برگشت بخورد. به همین دلیل توصیه می کنیم با روش های پرداخت کم خطر بیت کوین خود را به کاربران سابقه دار با تعداد معاملات گذشته زیاد و اعتبار یا بازخورد 100٪ به فروش برسانید.

مرحله 3. انتخاب یک پیشنهاد

 1. از لیست پیشنهادات یک کاربر با سابقه و اعتبار خوب را انتخاب کنید. نشانگر زمان پاسخگویی تا پنج دقیقه را سبز، تا 30 دقیقه را زرد و بیشتر از 30 دقیقه را خاکستری نشان میدهد.. شما میتوانید با کلیک بر روی sell اطلاعات بیشتری را مشاهده نمایید.

مرحله 4. شروع یک معامله

 1. بعد از اینکه بر روی sell کلیک کردید شما اطلاعاتی درباره پیشنهاد از جمله شرایط معامله را مشاهده خواهید کرد. قبل از ارسال درخواست معامله شرایط را بخوانید و اگر با آنها موافق نباشید می توانید به صفحه قبلی بروید و پیشنهاد دیگری را انتخاب کنید.

 1. برای شروع معامله، در جعبه آبی مقداری که میخواهید بفروشید را به بیت کوین یا ارز مورد نظر وارد کنید و پیامی را برای خریدار بنویسید (به عنوان مثال: سلام میخواهم 0.45 BTC را بفروشم) سپس بر روی ارسال درخواست معالمه (Send trade request) کلیک کنید تا معامله شروع شود. هنگامی که معامله را شروع میکنید، بیت کوین ها از کیف پول شما به صندوق سپرده گذاری منتقل خواهد شد.

مرحله 5. انتظار برای پرداخت خریدار

 1. پس از ارسال درخواست معامله، خریدار اطلاعات مربوط به پرداخت را درخواست میکند (برای مثال اگر بخواهید از روش انتقال بانکی معامله کنید، خریدار اطلاعات حساب بانکی شما درخواست خواهد کرد). پس از دادن اطلاعات پرداخت، خریدار پرداخت را انجام میدهد و آن را برای شما تأیید می کند.

 1. قبل از آزاد کردن بیت کوین، لطفا مطمئن شوید که پول را در حساب خود دریافت کرده اید. هرگز بیت کوین ها را قبل از پرداخت توسط خریدار آزاد نکنید. معاملات بیت کوین غیرقابل برگشت هستند، پس از ارسال بیت کوین به خریدار، هیچ راهی برای بازگرداندن آنها وجود ندارد، حتی اگر پرداخت خریدار صورت نگرفته باشد.

 1. پس ازاینکه مطمئن شدید پرداخت توسط خریدار انجام شده است، می توانید بیت کوین ها را آزاد کنید با کلیک برای روی Release Bitcoins بیت کوین ها از صندوق سپرده گذاری به کیف پول خریدار ارسال میشوند و معالمه به پایان می رسد.